KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 12848002
*
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:11:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 10:07:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
*
Roger Welch
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 10:07:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49